Фольклорні відео-ресурси
Вибрані окремі відео
-
"Ішла дівка горбом-долиною"
"Ішла дівка горбом-долиною", лірична, основна партія, записана від Валентини Бабійчук (с. Понора Славутського р-ну Хмельницької обл.) -
Записано Майєю Сайпель в с Вачів Славутського району Хмельницької області Волинь
Записано Майєю Сайпель в с Вачів Славутського району Хмельницької області Волинь -
Феодосія Карпівна Голота (Цюпко) - Немирівський район, Вінницька область
Марічка Герасименко:
6 грудня - день пам'яті прабабусі моїх синочків, Бабуні Дозі, Феодосії Карпівни Голоти (Цюпко), 1912 - 2003 рр. Познайомилися з нею 2002-го року, коли її перевезли з рідного села Ометинці "на чужину" (у село Байраківка, до речі, того самого Немирівського району) у віці 90 років.
Тоді ми літували з дворічним Адамком в Байраківці, і приїхала в гості моя мама Оля, привезла магнітофон і записала казочку... Слухайте. Нічого не різала, отак сторона касети як є. Спасибі, Адамко колись оцифрував.
1. Безкінечна.
2. Про Івана Рожана.
3. Пісні на застіллі...
"Безкінечна" увійшла до студійного диску "Казки-дітям", що видавав Тарас Гримелюк (правильно?), але диск в мене, на жаль, кудись подівався...
Світла пам'ять Бабуні! Пам'ятаємо! -
Коломийки. Карпати. Дівочі гурти. Віночок.
Ще донедавна у Космачі в свята і неділі збирались дівчата гуртами по гірських кичерах аби поспівати. Найкращими співачками були Анна Гудим'як, Явдоха Пожоджук, Гафія Ребеджук, Марія Івасюк , Анна Клапцуняк... Там співали різні пісні, але найбільше було коломийок про дівочу долю, про весільний віночок, про парубків і залицяння. Я їх собі пригадую і співаю для Вас. -
Валентина Пешко: Колядки від мами
Валентина Пешко: Колядки від мами -
Від Валентини Пешко: Щедрівка від мами, Марії Ярошик
Від Валентини Пешко: Щедрівка від мами, Марії Ярошик -
Руслана Лоцман
Колядки і щедрівки, записані Кіровоградським ОЦНТ в 2004 році по селах Кропивниччини -
Ганна Марфієвич
Співає Ганна Марфієвич, с. Стебні, Івано-Франківської обл. -
Любов Козловська 2
Співає Козловська Любов Петрівна, 1934 р.н., село Гельмязів, Золотоніський р-н Черкаська обл. -
Любов Козловська 1
Розповідає Козловська Любов Петрівна, 1934 р.н., село Гельмязів, Золотоніський р-н Черкаська обл.
Онлайн-архів українського пісенного фольклору
Створення цієї колекції у 2014 році розпочала невелика команда людей. Сьогодні це міжнародний проект, учасниками якого є близько тридцяти осіб. Завдяки їм упродовж 2017 року ми змогли записати понад дві тисячі пісень у ста селах України.
Бубни в Україні
bubny.in.ua – перший в Україні мультимедійний проект про українські традиційні музичні інструменти ручної роботи. Ми створили цей проект, щоби зберегти ці унікальні ударні інструменти - українські бубни, - і зробити так, щоби якомога більше людей знало про них і грало на них!
Баба Єлька. Експедиція на піч
Назву проекту дало ім’я унікальної баби Єльки, яка проживала у селі Розсохуватка Маловисківського району. Вона знала сотні народних пісень, а ще лікувала людей травами, виховала десятеро дітей, переживала Голодомор… Попри все кожен свій день вона починала з пісні і піснею проводжала захід сонця.
Григорій Аркушин, Відеоархів
Народна мова — це чарівна запашна квітка, кожна пелюстка якої — чудова говірка. Збережімо нашу мову, хай її цвітіння буде вічним! І хай в квітковий вінок вплетуться й наші рідні західнополіські говірки!
Hародні пісні України
Цифровий архів “Hародні пісні України" - про Радість та Любов. Любов до своєї Землі. До своїх традицій. І неймовірно сильне бажання поділитися найкращим - народною піснею.